Leczenie

Jeśli zapomnimy o przestrzeganiu zasad zapobiegania kaca i rano obudzimy się zmęczeni, z potwornym bólem głowy i mdłościami, warto pamiętać o kilku sposobach, które mogą pomoc w złagodzeniu przykrych dolegliwości.

Śniadanie, które spożywamy powinno składać się z produktów lekkostrawnych, tzn. z musli, jogurtów, owoców i orzechów. W czasie dnia można popijać herbatę miętową oraz wodę z miodem (który dzięki zawartości fruktozy wspomaga metabolizm i wspomoże oczyszczanie organizmu). Warto również uzupełnić niedobory witamin, tj. potasu, witaminy C oraz magnezu. Witaminy te można zażyć w postaci pastylek lub uzupełnić je pijąc soki owocowe (sok pomarańczowy i porzeczkowy mają najwięcej witaminy C, sok pomidorowy- dużo potasu).

W czasie dnia, niektórzy zalecają zjedzenie ciepłej, niezbyt tłustej zupy (np. rosołu czy pomidorowej) oraz picie kefiru. Kefir wspomaga bowiem wchłanianie cukrów, wypłukanych z organizmu przez alkohol. Aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu z ust, można sięgnąć natomiast po liść laurowy i ssać go aż stanie się miękki.

Dla poprawy samopoczucia warto również wziąć prysznic w letniej wodzie (gorąca rozszerzy naczynia krwionośne i spotęguje ból głowy), a w czasie dnia zdrzemnąć się. W czasie snu organizm bowiem najszybciej i najlepiej się oczyszcza.

Aby zniwelować kaca, można się również posłużyć lekami na dolegliwości związane z kacem, które są dostępne w sprzedaży ( w aptekach, supermarketach czy na stacjach benzynowych). Pomocne będą również leki zawierające ranitydynę, która zmniejsza wydzielanie kwasu solnego. Leki te najlepiej przyjąć przed snem lub po przebudzeniu.